Ubezpieczenie na życie i osobowe

Ubezpieczenie na życie – życie jest wartością najcenniejszą, a w zasadzie bezcenną. Niestety nie mamy wpływu, nawet najbogatsi ludzie tego świata, na to kiedy odejdziemy na drugą „stronę cienia”. Natomiast jest to jeden z nielicznych pewników rządzących naszym życiem. Dlatego zabezpieczając siebie i bliskich przed skutkami nieszczęśliwych wypadków w stosunku do naszego samochodu, mieszkania czy też firmy warto zastanowić się czy nasi bliscy są zabezpieczeni na wypadek gdy nas zabraknie, czy ich sytuacja finansowa dramatycznie się nie pogorszy, a tym samym czy będą wstanie sobie poradzić w nowej sytuacji.

 

Odpowiedzią na taką sytuację jest ubezpieczenie życiowe, w ramach którego rodzina zyskuje odszkodowanie na wypadek śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypadku komunikacyjnego czy też po prostu śmierci z przyczyn naturalnych. Zabezpieczeniem może być również dołączony do ubezpieczenia związanego z ochroną fundusz inwestycyjny, który pozwoli pomnożyć odkładane na nim środki.

Polisa życiowa ma wiele wariantów i można ją modyfikować wraz ze zmieniającą się sytuacją życiową ubezpieczonego. I tak inne będą priorytety życiowe osoby młodej np. samotnego studenta, inne młodego małżeństwa , jeszcze inne małżeństwa w którym pojawiły się dzieci, a zupełnie inne ludzi których aktywność zawodowa dobiega końca.

Ubezpieczenia życiowe zawierają wiele dodatkowych opcji które niczym klocki możemy dokładać do układanki, która stanowi ochronę naszego życia.

Zaczynając od ubezpieczeń związanych z niezdolnością do pracy, poprzez ubezpieczenia na czas pobytu w szpitalu, czy też trwałego kalectwa, które to ubezpieczenia mają złagodzić finansowe skutki związane z choroba czy wypadkiem.

Ubezpieczenie na życie – nie tylko od wypadków

Kolejna grupa dodatkowych ubezpieczeń ma związek z rodziną. Wypłata odszkodowań bądź świadczeń występuje w wypadku urodzenia dzieci, ich zachorowania lub śmierci. Po śmierci rodziców lub teściów również możemy otrzymać kwotę wsparcia wynikającej z sumy ubezpieczenia na jaką mieliśmy wykupioną polisę.

W ramach takiej polisy możemy też zabezpieczyć swojego małżonka lub partnera, ponieważ tak są skonstruowane warunki ogólne, że osoby żyjące w związkach nieformalnych też mogą uzyskać ochronę.

Jest jeszcze wiele bardziej specjalistycznych dodatków do polis zwłaszcza tych związanych z pobytem w szpitalu jak np. zakup niezbędnych leków lub protez. Niemniej jednak polisy te mogą złagodzić skutki finansowe wypadków życiowych, które bez tej wypłaty odszkodowania mogłyby zachwiać w posadach naszą egzystencją.

Wiele w warunkach ogólnych ubezpieczenia polis życiowych mówi się o śmierci, niezdolności do pracy, czy ciężkich chorobach, ale niestety jest to kwintesencja życia człowieka, przed którą nie jesteśmy w stanie uciec.

Nasi najbliżsi są beneficjentami polis życiowych, ponieważ właśnie w trosce o nich powinniśmy tego typu polisy posiadać. Dają nam poczucie zabezpieczenia dla nich w tych najtrudniejszych w życiu chwilach.